Másodfokon tíz hónap – két év próbaidőre felfüggesztett – börtönre változtatta a Balogh József fülöpházi polgármesterre, volt fideszes országgyűlési képviselőre súlyos testi sértés miatt pénzbüntetést kiszabó elsőfokú ítéletet kedden a Kecskeméti Törvényszék.
Balogh József a másodfokú tárgyaláson nem jelent meg. A vádlott és a sértett - a férfi élettársa – közös beadványban azzal indokolta a távolmaradást, hogy az eljárás megviselte családjukat. Mindketten a Kecskeméti Járásbíróság elsőfokú ítéletének helybenhagyását kérték, az ügyész viszont súlyosításért fellebbezett.