Újra demonstrálnak tejtermelők Budapesten a tovább csökkenő felvásárlási árak és a feldolgozott tejtermékek áfacsökkentésének elmaradása miatt; a tüntetők mintegy 50 tehénnel a Margit híd pesti hídfőjénél gyülekeztek hétfőn délelőtt. A gazdák a Miniszterelnöki Hivatalhoz vonulnak, ahol petíciót akarnak átadni Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszternek.
Hegedűs Imre, a tejtermelők demonstrációs bizottságának tagja az MTI-nek elmondta, hogy a tej literenkénti felvásárlási ára már jóval az önköltség alá, 60-65 forintra csökkent, így a tejtermelők 1 liter tejen mintegy 20 forintot veszítenek.