Nyugatról érkező elismerés: „Kívülállóként azt látom, hogy Orbán Viktor ezeket a csapdákat eddig sikeresen elkerülte”
A volt brit brexitügyi főtárgyalóval, Lord David Frosttal beszélgettünk.
Eláll az Országos Roma Önkormányzattal a Híd a munka világába projektről kötött szerződésétől az Emberi Erőforrások Minisztériuma, miután a vizsgálatok kiderítették: több mint 23 gyanúpontban követtek el szabálytalanságokat a projektben. Az önkormányzatnak várhatóan a teljes elszámolási összeget, mintegy 1,6 milliárd forint kell majd visszafizetnie.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) keddtől szabálytalanságok gyanúja miatt eláll az Országos Roma Önkormányzattal (ORÖ) a Híd a munka világába projektről kötött szerződéstől, a kedvezményezetteknek vissza kell fizetniük a lehívott támogatási összegeket. A projektet Farkas Flórián alapította, ahogy arról korábban beszámoltunk.
Az Emmi keddi közleményében azt írta: több szabálytalansági gyanúbejelentést tettek az ORÖ felzárkózási projektje miatt, amelyek együttesen majdnem az önkormányzatra eső teljes támogatási összeget, több mint 1,6 milliárd forintot érintenek.
Közölték, a vizsgálatok alapján megállapítható: a projekt során létrehozott foglalkoztatási szövetkezet nem alkalmas arra, hogy ellássa a támogatási szerződésben meghatározott tevékenységet, ezért az Emmi – a folyamatban lévő vizsgálatok és szabálytalansági eljárások lefolytatása mellett – eláll a szerződéstől.
További szabálytalanságokat is vizsgálnak
Felidézték, hogy a 2013 végén kötött támogatási szerződés célja az ORÖ által létrehozott foglalkoztatási szövetkezeten keresztül az ország leghátrányosabb területein élő, főként roma származású munkavállalók foglalkoztatásának elősegítése lett volna.
A Híd a munka világába program záró beszámolóját többszöri késedelem után, határidőn túl nyújtották be – olvasható a közleményben. Hozzátették: a minisztérium záró helyszíni ellenőrzései következtében a folyamatban lévő vizsgálatsorozat mellett megkezdték további szabálytalanságok gyanújának kivizsgálását is. Az eljárásnak jelenleg több mint 23 gyanúpontja van. Az ORÖ által elszámolásra benyújtott tételek összege 1,6 milliárd forint, és a teljes elszámolási összeg esetében fennáll a szabálytalanság gyanúja – közölték.
A főkedvezményezett ORÖ-re eső projektrész szinte teljes egészét érintő nem megfelelő teljesítések gyanúja miatt a szövetkezet „a vállalt szakmai tevékenységek lényegi elemeit igazolhatóan sem megvalósítani, sem működtetni, sem fenntartani nem képes”, így a minisztérium a keddi nappal eláll a szerződéstől – írták. Hozzáfűzték: az elállás jogkövetkezményeként a kedvezményezetteknek vissza kell fizetniük a lehívott támogatási összegeket.