Hivatalos: Gyurcsány emberének áll Tarjányi Péter
A biztonságpolitikai szakértő közösségi oldalán jelentette be a hírt.
Még a Fideszen belül is kiverte a biztosítékot az MNB-alapítványok titkosítása – mondta Schiffer András, aki arra tippelne, hogy Áder nem írja alá a törvényt.
Schiffer András az Alkotmánybírósághoz fordulna, ha Áder János aláírja a jegybanktörvény módosítását. Várja, hogy az MSZP és a Jobbik támogassák az LMP indítványát, de az MSZP még nem jelzett vissza. Szerinte az MNB-ből és a postából is pénzeket akarnak kilapátolni. Hozzátette: az elmúlt 5-6 évben, sőt, az elmúlt 25 évben elég sok mindent meg lehetett csinálni Magyarországon büntetlenül.
„Ez az intézkedés, mint cseppben a tenger, mutatja meg a Fidesz-politika lényegét. Egyik oldalon a korrupciónak csinálnak helyet azzal, hogy elfüggönyözik a közvagyon áramlásának az útján; a másik kezükből pedig busásan megjutalmazzák a saját embereiket, hiszen sokszorosára emelik a jegybanki vezetők fizetését” – fejtette ki az LMP frakcióvezetője. 960 milliárd forintot nyert a jegybank a devizahitelek forintosításakor, ezt most festményvásárlásra, kastényvásárlásra költik, alapítványokba folyatják, ráadásul egy nemzeti bank részéről példátlanul offshore paradicsomokba folyatják ki a pénzt – tette hozzá.
Az MSZP-s Tóth Bertalan a posta és a jegybank költéseire vonatkozó adatok miatt is pert indított. Azt mondta: érdekes, hogy postaügyben épp az elsőfokú ítélet előtt állt elő a titkosítási javaslattal Németh Szilárd. „Ha jövő héten az energiaszektorban működő gazdasági társaságokkal kapcsolatban jelenne meg egy ilyen tervezet, én nem csodálkoznék rajta, mert ezen a téren is sok perem van” – mondta Tóth. A képviselő hangsúlyozta: az MNB egyik alapítványával szemben jogerősen már megnyert egy pert, így ezt már nem tudják egy törvénnyel felülírni, ezt az ítéletet végre kell hajtani. Ennek érdekében akár büntetőfeljelentést is tenne a szocialista politikus. Szerinte egyébként a tiltott monetáris finanszírozás is felvetődik a jegybank esetében.