Tóbiás: Összeomlás szélén az egészségügy
Az MSZP elnöke a szerinte összeomlás szélén álló egészségügy kapcsán azt mondta, vissza kell tenni a rendszerbe az elmúlt években kivont négyszázmilliárd forintot, hogy megakadályozzák a többi között az elvándorlást. A pedagógusokat, a szakápolókat és az orvosokat is meg kell fizetni — összegzett.
Tóbiás József a kormány által tervezett bürokráciacsökkentés kapcsán azt követelte, hogy a kabinet magán kezdje a létszámcsökkentést, több száz államtitkártól, kormánybiztostól, politikai tanácsadótól kell megválnia.