Nyakó István az ATV műsorában kritizálta az NVI elnökasszonyát Dr. Pálffy Ilonát, mert úgy látta, hogy a beadványok leadásánál „nagyon nem volt rend”, pedig ezt a hivatalvezetőnek „kutyakötelessége” lett volna biztosítani. Azt pedig nem tartja jó érvnek, hogy a hivatalvezető nem tudta eldönteni ki milyen célból érkezett oda, hiszen a blokkolóórának éppen ez lett volna a funkciója.
Azt nem tartotta kielégítőnek a szocialista politikus, hogy egy „szakállas ember” megkérdezte, hogy mindenki népszavazási kérelmet akar-e beadni. És különben is volt olyan ember a helyiségben, akinél nem volt olyan dokumentum, amit beadványként lehetett értelmezni.