Hétfőn bejelentette Hegedüs István, az Országos Roma Önkormányzat elnöke, hogy lemond a posztjáról, a formális lemondásra viszont valószínűleg egy keddi sajtótájékoztatón kerülhet sor az Index információi szerint. Egy ORÖ-képviselő, Vajda László az ATV Startban arról beszélt, hogy a képviselők és az elnök tárgyalása során született döntés Hegedüs távozásáról, azonban az elnök az ATV-nek azt mondta, hogy egyedül hozta meg a döntését, melyet egyébként egészségi állapota megromlásával, illetve azzal indokolt, hogy nem tudott olyan eredményeket produkálni, amelyek segítették volna a cigányok rövid távú jólétének biztosítását.
Hegedüs azt követően lett ORÖ-elnök, hogy Farkas Flóriánt miniszterelnöki biztosnak nevezték ki, addig Farkas bizalmasa volt, de azóta megromlott a kapcsolatuk.