Orbán bebizonyította alkalmatlanságát a vezetésre
Egy fröccsöntő kisiparos is tudja, hogy csak azt érdemes gyártani, amit el is tud adni.
Nem csak kormány-, hanem rendszerváltás is volt 2010-ben, ám ezzel kapcsolatos terveiről a Fidesz semmit nem mondott az akkori kampányban, így felhatalmazása sem volt arra, hogy ezt tegye – erről beszélt Veszprémben, a Liberálisok és A Liberális Magyarországért Alapítvány rendezvényén Bodnár Zoltán, a párt ügyvivője. Bodnár szerint önkényuralmi rendszer épül az országban.
A Magyar Liberális Párt ügyvivője szerint a Fidesz 2010-ben valójában nem kormányváltást, hanem rendszerváltást hajtott végre. Bodnár Zoltán a párt helyi szervezete és A Liberális Magyarországért Alapítvány által rendezett Quo vadis Magyarország? című esten szerdán Veszprémben az mondta: a Fidesz anélkül hajtott végre rendszerváltást, hogy arról a 2010-es választási kampányban akár egy mondatot is beszélt volna és anélkül, hogy erre a választóktól bármiféle felhatalmazást kapott volna.
Az ügyvivő úgy fogalmazott, az egész magyarországi társadalmi berendezkedésre igaznak látszik a Patyomkin-jelleg. „A kormány meglehetős erőket fordít arra a sikerpropagandára, amelynek a fő jelszava, hogy Magyarország jobban teljesít” – emelte ki. Azonban – mint mondta –, nem tudni pontosan, kinél teljesít jobban az ország, de nagy előszeretettel emlegetnek néhány makrogazdasági kulcsszámot: a gazdasági növekedést, a költségvetés hiányát, a foglalkoztatottság szintjét, a fizetésimérleg-többletet. Ezek azok a számok, amelyek ezt a Patyomkin-falut építik, ahelyett, hogy a valóságot tükröznék – jelentette ki. Hozzátette, „a politikatudósok elbíbelődhetnek” azzal, mi a különbség a liberális demokrácia, az illiberális demokrácia, az autokrácia és a diktatúra között. De ennek nincs semmi jelentősége, mert „az, ami itt épül, egy igazi önkényuralmi rendszer” – mondta, a '80-as évek kádári diktatúrájához hasonlítva a mai állapotokat.
Bodnár Zoltán arról is beszélt: a 2018-as választásokon le lehet győzni a Fideszt. Azonban szerinte ehhez a demokratikus ellenzéki pártoknak 2016 végéig el kell dönteniük, hogy milyen módon indulnak, a civil szervezeteknek pedig fel kell ismerniük és belátniuk, hogy bár lehet úgy mozgalmakat, tüntetéseket csinálni, hogy onnan a politikai pártokat „elutálják”, de az országgyűlési választásokon politikai pártokra lehet szavazni, ezért meg kellene békülniük velük.