Orbán Viktor: Magyarország továbbra is a józan hang politikáját követi
Ukrán háború, nemzetközi elfogatóparancs, gazdasági semlegesség, nemzeti konzultáció – ezekről beszélt a Kossuth Rádióban a miniszterelnök.
A Kossuth Rádió Határok nélkül című műsora és a sepsiszentgyörgyi Háromszék napilap kapta idén az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács Kós Károly-díját. A vasárnapi díjátadón Tőkés László mondott beszédet, amelyben kijelentette: a posztkommunista visszarendeződés még mindig kísért Romániában.
A Kossuth Rádió Határok nélkül című műsorának alkotóközössége és a sepsiszentgyörgyi Háromszék napilap szerkesztősége kapta idén az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) Kós Károly-díját – közölte vasárnap Tőkés László európai parlamenti képviselőnek, az EMNT elnökének a sajtóirodája.
A díjat szombaton adták át Nagyváradon, a Tőkés László által még a püspöki mandátumai idején meghonosított nagyváradi újévköszöntő ünnepségen. A díjat Moszkovits János rádiós szerkesztő és Farczádi Botond, a Háromszék napilap főszerkesztője vette át. Az esemény keretében adták át az EP-képviselő irodája által adományozott A Közjó Szolgálatában díjat is, melyet a Szent László Egyesület, a nagyváradi Szent László napok szervezője kapta, és Zatykó Gyula főszervező vett át.
Ünnepi beszédében az est házigazdája, Tőkés László úgy vélekedett, hogy a posztkommunista visszarendeződés még mindig kísért Romániában, s ha az ország népe joggal elégedetlen a társadalmi-gazdasági-politikai folyamatokkal, akkor a romániai magyar nemzeti közösség még inkább az lehet. Úgy vélte, az erdélyi magyarságot „sorozatosan megalázó vegzálások érik a főhatalom részéről”. A magyar nyelv és a magyar nemzeti szimbólumok háttérbe szorítása és üldözése folyamatos önvédelmi harcra készteti az erdélyi magyar közösséget a szabadság, igazságosság, jogosság és demokrácia jegyében.
„Folytatni kell a rendszerváltoztatást, ott kell állni a normalitásért küzdő erők mellett, az európai és magyar nemzeti integrációt párhuzamosan kell megvalósítani, fokozva ugyanakkor az erdélyi magyarság önrendelkezési törekvéseit. Mert mi nem lehetünk sem a meghátrálás, sem a megalkuvás, sem az elvándorlás emberei” – idézte a közlemény Tőkés Lászlót.