Rekordméretű kínai–magyar üzleti megállapodás született – korábban nem volt példa hasonlóra!
Erre építhetnek: Kecskeméten található Európa egyik legnagyobb gyártókapacitással rendelkező üzeme.
A 444 már a kastély eladásakor is arra utalt, hogy a különleges szépségű kastélyt szerintük messze ár alatt megszerző vállalkozás nyilvántartásban szereplő közvetett tulajdonosai valójában strómanok, és befolyásos személy állhat mögöttük. Most kiderült: a cég bejegyzési illetékét Tiborcz István saját bankszámlájáról fizették.
A 444 már decemberben is arról írt, hogy „aprópénzért” adták el a mesébe illő megjelenésű, de romos állapotú turai Schossberger-kastélyt, akkor még azonban csak annyit lehetett tudni, hogy az új vevők jogi képviselője Tiborcz István volt üzlettársa. Most az is kiderült, hogy a miniszterelnök vejének valóban köze lehet a kastélybizniszhez, noha igyekszik rejtve maradni: neve nem szerepel az érintett cégek tulajdonosai vagy tisztségviselői között. Ugyanakkor – mint arra fény derült – az ő saját bankszámlájáról fizették a vevőként szereplő cég százezres cégbírósági illetékét.
Már a decemberi ügyletnél is arra tett célzásokat a 444, hogy strómanok lehetnek a vevők, mivel a 2015 nyarán alapított, vásárlóként fellépő, 3 millió forintos törzstőkéjű cég két közvetett tulajdonosa semmilyen ingatlanos múlttal sem rendelkezik, miközben befolyásos szereplő jelenlétére utal az alacsony vételár, és az, hogy a 200 milliós ügylet biztosítékául mindössze félmillió forintot állapítottak meg.
Az sem világos, hogy a 3 milliós törzstőkével rendelkező TRA Kft.-nek honnan áll rendelkezésére a 200 milliós vételár, banki hitelre utaló jelzálog ugyanis nem látható a cégnyilvántartási adatok között.