Hatalmas eredmény: a Semmelweis Egyetem munkatársa az ország első hivatásos űrorvosa
Dr. Nagy Klaudia Vivien szakterülete a kardiológia, ezen belül az elektrofiziológia.
Nem volt elég a nyár eleji hatvanmilliárdos adósságkonszolidáció: még mintegy 45 milliárd forinttal tartoznak a kórházak az orvostechnikai eszközöket beszállító vállalkozásoknak. A Magyar Orvostechnikai Beszállítók Szövetsége szerint az egészségügyi rendszer finanszírozásának rendbetételét minél előbb meg kellene kezdeni.
Már 45 milliárd forinttal tartoznak a kórházak az orvostechnikai eszközöket beszállító vállalkozásoknak. A cégek az egészségbiztosítási kassza év végi maradványának szétosztásában bíznak.
A Magyar Orvostechnikai Beszállítók Szövetsége (MOBSZ) keddi, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: nem hozott végleges megoldást a kórházi tartozások nyár eleji, 60 milliárd forintos konszolidációja. Az akkor átutalt összeg csak részben enyhítette a helyzetet, mivel jelenleg is mintegy 45 milliárd forintnyi tartozást görgetnek maguk előtt az intézmények.
A szövetség úgy véli, a kórházi adósságrendezésre és konszolidációra június elejéig kifizetett 60 milliárd forint mindenképpen szükséges lépés volt a beszállítók – és így az egészségügyi ellátórendszer – életben tartására, de az egészségügyi rendszer finanszírozásának rendbetételét minél előbb meg kellene kezdeni, mert az adósság már most jelentős mértékben újratermelődött.
A MOBSZ továbbra is úgy látja, hogy kamatmentes állami hitellel, kezesség vállalásával vagy a tartozások ingyenes faktorálásával jelentősen javítható a rendszer stabilitása. Az orvostechnikai eszközök áfájának 5 százalékra mérséklése jelenthet megoldást a cégek ellehetetlenülésének megelőzésére, így az áfa előfinanszírozásának a rendkívüli terhe részben csökkenne – olvasható a közleményben.