Mi, magyarok szívesen osztoznánk más európaiakkal a kontinens megvédésében. A magyar kormány a kezdetektől az európai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, és elutasította az unió szellemiségével ellentétes diktátumokat, például a kötelező betelepítési kvóta kapcsán. Más kérdés, hogy a magyar miniszterelnököt folyamatosan démonizálták (és sokan még ma is démonizálják), míg minket, magyarokat megbélyegeztek (és sokan még ma is megbélyegeznek) Nyugaton. Ma már ugyanakkor egyre többen szólnak a tisztelet és elismerés hangján, ha a magyar bevándorláspolitikáról, Orbán Viktor kormányfőről vagy épp a magyarokról esik szó.