Az álhírek terjesztésével a vesztünkbe rohanunk: ijesztő gyakorlat terjed a közösségi oldalakon
Négyből három hírt anélkül osztanak meg a felhasználók, hogy elolvasnák. Íme, az álhírek terjedésének pszichológiája.
Engedélyezte a médiahatóság, hogy november 2-ától Sláger Rádió néven működjön az eddig Juventus Rádió néven ismert rádióállomás.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) e heti ülésén döntött több film és rádiójáték pályázati támogatásáról, valamint arról, hogy novembertől a Juventus Rádió használhatja a Sláger Rádió megnevezést, továbbá bírságokat szabott ki reklámhangerő-túllépés miatt. Az NMHH kommunikációs igazgatóságának pénteki, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írták, hogy a médiatanács hozzájárult a Juventus Rádió védjegyhasználati szerződéssel alátámasztott névmódosítási kérelméhez, amely alapján a szolgáltató november 2-ától használhatja a Sláger Rádió megnevezést.
A testület a TV2 túl hangos reklámjai miatt 460 ezer forintos bírságot szabott ki az idei második negyedévet átfogó hatósági ellenőrzés során megállapított négy jogsértés alapján. A budapesti kisközösségi Kontakt Rádió médiaszolgáltatója 80 ezer forint bírságot kapott, mert kevesebb szöveges és hírműsort tett közzé a hatósági szerződésében foglaltakhoz képest. Az Ozone Fm 96,3 Miskolc rádióban pedig főcímek nélkül elhangzott kereskedelmi közlemények miatt a médiatanács figyelmeztette a szolgáltatót a jogszabályok betartására – közölték.
A Médiatanács Magyar Média Mecenatúra programjának őszi fordulóiban 235 millió forintot nyert el 49 alkotás, sikerrel pályázott többek között Mosonyi Szabolcs természetfilmes, Mészáros Márta rendező és Köbli Norbert forgatókönyvíró is. A médiatanács idei Cserés Miklós-pályázatán 50 millió forintos támogatásban részesült húsz hangjáték terve – tették hozzá.