A fél várost keresztül-kasul lezárják, kis túlzással minden járat érintett
Két legény lesz talpon a vidéken: a kettes és a hármas metró.
Trócsányi László igazságügyi miniszter a Vecernje Novosti című szerb napilapban kedden közöl interjújában kiemelte: a migránsválsággal kapcsolatban európai együttműködésre van szükség és a szerb–magyar összefogás példaként szolgálhat az európai országok számára, különösképp Horvátországnak.
A migránsválság kezelésében tanúsított magyar–szerb együttműködés példaként szolgálhat mások számára is, de Horvátország szemlátomást nem tud mit kezdeni a helyzettel, jelentette ki Trócsányi László igazságügyi miniszter a Vecernje Novosti című szerb napilapban kedden közölt interjújában. A tárcavezető kiemelte, hogy a migránsválság azt is bebizonyította: közös európai fellépésre van szükség a helyzet megoldása érdekében.
Kell oda az a kerítés
A magyar–szerb határon épített kerítéssel kapcsolatban Trócsányi László kifejtette, hogy elengedhetetlenül szükség volt rá, és nem bontják el mindaddig, amíg szükség lehet rá. „A kerítés nem oldja meg a migránsválságot, de a schengeni szabályok tiszteletben tartása és az uniós határok megvédése érdekében szükség volt rá” – fogalmazott a politikus, majd hozzátette: ugyanezt a célt szolgálják a vonatkozó, módosított törvények is. Kiemelte továbbá, hogy bebizonyosodott: hatékony lépésekről van szó, mert a magyar kormány azt remélte, hogy a bevándorlók száma a hatodára vagy a hetedére csökken majd, de még ennél is kevesebben érkeznek.
Összetett kérdésről van szó, reagált Trócsányi László arra a megállapításra, amely szerint Horvátország elégedetlen volt azzal, ahogyan Magyarország és Szerbia kezelte a migránskérdést. Mint fogalmazott: történelmi szempontból nézve a magyar–horvát kapcsolatok hagyományosan jók, sőt barátiak voltak, figyelembe kell ugyanakkor venni, hogy Horvátországban hamarosan választások lesznek.
EU <3 Srbija
„Úgy tűnik, Zágráb nem tud mit kezdeni a migránsválsággal járó kihívásokkal, és ez bizonyára frusztrációt okoz, amelytől, azt hiszik, megszabadulhatnak, ha más – például Magyarország - ellen fordítják a szavaikat” – magyarázta a miniszter. Megismételte a magyar kormány álláspontját, amely szerint az Európai Unió jövője elképzelhetetlen Szerbia nélkül, ezért Budapest mindenben támogatja Belgrádot, hogy mihamarabb teljesíthesse a teljes jogú tagsághoz szükséges követelményeket.