MSZP: semmit sem ér, hogy kicserélték az ágyat a beteg egészségügy alatt
Az MSZP szerint egy életveszélyben lévő betegen nem segít, ha kicserélik alatta az ágyat, teljesen mindegy, hogy ki az államtitkár, amíg „gyalázatos” helyzetben van az egészségügy.
Korózs Lajos, a párt országgyűlési képviselője, az Országgyűlés népjóléti bizottságának alelnöke szerint az embereket inkább az érdekli, hogy mi lesz az eladósodott, rossz állapotban lévő kórházakkal, hogy ne kelljen senkinek szenvednie vagy meghalnia a hosszú várólisták miatt, hogy ugyanolyan minőségű ellátást kapjon mindenki, hogy az egészségügyben dolgozók rendes fizetést kapjanak, az emberek gyógyítására befizetett forintokat pedig „ne stadionokra és fideszes politikusok luxusvilláira költsék”.