Vámos György nem vitatja, hogy a kisvállalkozásokat védeni kell, de a multik ellenében többször olyan eszközökhöz nyúlt a kormány az elmúlt pár évben, ami az EU-joggal is ellentétes. Szerinte az a tervezett intézkedés is ilyen, amely szerint meghatároznák, hogy a nagyobb üzletekben minimum mennyi munkavállalót kell alkalmazni.
Ha rákényszerítik a cégeket, hogy az ésszerűség ellenében vegyenek fel dolgozókat, akkor végeredményben többen fognak kevesebbet keresni – tette hozzá Vámos. Fel kell venni ennyi embert, ezeknek legalább minimálbért kell fizetni, erre pedig ugyanúgy nincs fölösleges pénzük az áruházaknak, mint ahogy az élelmiszerlánc-felügyeleti díjra se lett volna – mondta az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára.