Egyhónapos szünet után ismét megindult a földgázszállítás Magyarországról Ukrajnába – hozta nyilvánosságra az Ukrtranszhaz ukrán állami gázszállító vállalat. Az UNIAN ukrán hírügynökség által közzétett, a vállalattól származó adatok szerint Ukrajna október első hetében 2,5 millió köbméter gázt importált Magyarországról.
A gázszállítások október 3-án indultak újra, és naponta félmillió köbméter földgáz érkezik Ukrajnába napi 16 millió köbméter maximum gázszállítási kapacitás mellett – áll az Ukrtranszhaz közleményében.