Így alakul át a családi adókedvezmény?
Mikor és mennyivel emelkedik az adókedvezmény? Kik jogosultak a családi adókedvezményre? Hogyan igényelhető? Milyen korú gyermekek után jár?
Mint ismert, a kormány kárpótolja azokat az önkormányzatokat, amelyek korábban nem halmoztak fel adósságot, így azt rendezni sem kellett. Számukra egy 50 milliárdos fejlesztési keretet hoztak létre, amelyet négy év alatt használhatnak fel az érintett települések.
Az idén 9,5 milliárd forintot használhatnak fel fejlesztésekre azok a települések, amelyek nem részesültek adósságkonszolidációban – jelentette be a Belügyminisztérium (BM) önkormányzatokért felelős államtitkára szerdán Budapesten. Pogácsás Tibor a sajtótájékoztatón közölte: a települések egyebek mellett belterületi utak, önkormányzati intézmények, temetők, ravatalozók felújítására, építésére, településrendezési terv készítésére, vízrendészeti feladatok elvégzésére és munkahelyteremtésre fordíthatják a forrást. Hozzátette, hogy a pénz kiutalása a pályázó önkormányzatoknak már a jövő héten elkezdődik.
A politikus emlékeztetett arra: a kormány az elmúlt évben döntött arról, hogy 50 milliárd forintos fejlesztési keretet hoz létre azoknak az önkormányzatoknak a számára, amelyek főleg tartozás híján nem részesültek adósságkonszolidációban. Az összeget négy év alatt részletekben használhatják fel az érintett települések – fűzte hozzá. Mindennek nyomán az elmúlt évben 12 milliárd forinthoz jutottak hozzá elsősorban a kétezer lakosnál alacsonyabb lélekszámú községek. Az idei 9,5 milliárd forintot pedig elsősorban a kétezer lakosnál népesebb önkormányzatok vehetik igénybe – mondta Pogácsás Tibor.
Az államtitkár felidézte, hogy a kormány 2011-ben döntött az önkormányzatok adósságkonszolidációjáról, és 2014-ig több mint kétezer önkormányzat 1369 milliárd forintnyi adósságát vállalta át az állam.