Brüsszelben folyamatos támadás alatt áll a gyermekvédelem!
A magyar kormány nem enged a nyomásnak.
Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezető-helyettese visszautasítja Trócsányi László igazságügyi miniszter Brüsszelben, egy konferencián elhangzott felszólalásának meghamisítását, és a tárcavezető szavainak kiforgatását, ahogyan az ennek nyomán Szigetvári Viktor és Niedermüller Péter által tett nyilatkozatokat is.
A Fidesz-frakció visszautasítja Trócsányi László igazságügyi miniszter brüsszeli nyilatkozatának meghamisítását és szavainak kiforgatását – közölte Gulyás Gergely, a parlament alelnöke, a kormánypárt frakcióvezető-helyettese szerdán az MTI-vel.
Trócsányi László hétfőn egy magas szintű, a büntető igazságszolgáltatásnak a radikalizálódás megelőzésében való szerepéről szóló konferencián arról beszélt Brüsszelben, hogy Magyarországon úgynevezett idegen harcosok eddig nem fordultak elő, de a schengeni övezet tagjaként tranzitországgá válhat, ezért fontos az igazságügyi együttműködés, például a légi utasok adatainak nyilvántartása. Kitért az uniós romaintegrációs keretstratégia fontosságára, mert – mint mondta – a radikalizmus más csoportokat is érinthet; ezért ennek egy olyan aspektusára szeretné felhívni a figyelmet, amely eddig nem került szóba.
A beszéd másnapján Szigetvári Viktor Együtt-elnök lemondásra, Niedermüller Péter DK-s európai parlamenti képviselő pedig bocsánatkérésre szólította fel Trócsányi Lászlót a romákkal kapcsolatos szavai miatt.
A fideszes Gulyás Gergely az MTI-nek szerdán úgy reagált: az igazságügyi miniszter éppen a magyarországi cigányság nehéz helyzetére hívta fel a figyelmet, és a felzárkózásukhoz szükséges – a magyar EU-elnökség alatt és javaslatára elfogadott – romastratégia fontossága mellett érvelt.
„Akik Trócsányi László külföldön meghamisítva megjelentetett szavait most belpolitikai támadásra használják fel, kormányzásuk alatt semmit nem tettek azért, hogy a magyarországi cigányság számára szociális segély helyett a felzárkózás esélyét biztosítsák” – fogalmazott a Fidesz frakcióvezető-helyettese. Ezzel szemben a polgári kormány – folytatta – iskolába járáshoz kötötte a családi pótlékot, ösztöndíjprogramot indított, segély helyett tízezreknek biztosít munkalehetőséget a közmunka keretében, és – mint arra az igazságügyi miniszter is felhívta a figyelmet – uniós romastratégiát fogadtatott el.