A két kormánypárt közös listáján a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) delegáltjaként szerepel, így a KDNP-frakciójának tagja lesz Hollik István, aki Papcsák Ferenc lemondásával jut országgyűlési képviselői mandátumhoz. A megüresedő mandátumot pénteki ülésén adta ki a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) a kereszténydemokrata politikusnak.
Papcsák Ferenc 2014 áprilisában a Fidesz-KDNP közös országos listájáról szerzett parlamenti mandátumot. A politikust július 6-án megválasztották a Magyar Nemzeti Bank felügyelőbizottságának (fb) elnökévé, az összeférhetetlenségi szabályok szerint azonban parlamenti képviselő nem lehet egyúttal az MNB fb-elnöke is, ezért Papcsák Ferenc augusztus elején lemondott az országos listán szerzett parlamenti mandátumáról. Az országgyűlési képviselők választásáról szóló törvény szerint ha egy országos listán mandátumhoz jutott képviselő lemond, a mandátumot – az országos listán eredetileg szereplő jelöltek közül – a párt (közös lista esetén az érintett pártok) által megnevezett jelöltnek kell kiadni.