Nem hallgatnak a románok a magyar ellenzékre, tömegével hagyják el hazájukat
Magyarországra tízezrek költöznek Romániából, Romániába hazánkból szinte senki sem.
Találkozik pénteken a cseh és a szlovák belügyminiszter, hogy megtárgyalják, milyen intézkedésekre lenne szükség, ha Magyarország nagy számú menekültet engedne ki Németország felé – közölte a cseh belügyminiszter. A két politikus már eddig is egyeztetett, hogy mi történjen hasonló esetben. Szlovákia pedig „nyomást gyakorolt” Magyarországra, és ezzel megakadályozta, hogy a vonatok Csehországba érkezzenek.
Találkozik pénteken a cseh és a szlovák belügyminiszter, hogy megtárgyalják, milyen intézkedésekre lenne szükség, ha Magyarország nagy számú menekültet engedne ki Németország felé – közölte Milan Chovanec cseh belügyminiszter csütörtökön Prágában.
Megpróbálunk közösen valamilyen módszert találni, hogy megoldhassuk azokat a problémákat, amelyek azáltal jöhetnének létre, ha Magyarország felengedné a sorompókat, és továbbengedné a migránsokat Németországba” – mondta újságíróknak a miniszter, aki szerint a találkozóra Prágában kerül sor.
Chovanec kifejtette: Szlovákia már kedden sokat segített Csehországnak azzal, hogy megakadályozta további menekültekkel teli vonatok Csehországba érkezését Magyarországról. „A nyilvánosság nem nagyon tudja, de intenzíven kommunikáltunk a szlovákokkal, nehogy további négy-öt vonat jöjjön. Azon a napon fennállt annak veszélye, hogy valóban nagy számú migráns érkezik a Cseh Köztársaságba” – mondta Chovanec.
Keddre virradóra a cseh trendőrség a dél-morvaországi Breclavban a nemzetközi vonatokon 214 menekültet vett őrizetbe, akik Szlovákián és Ausztrián keresztül érkeztek Magyarországról Csehországba.
Szlovákia „nyomást gyakorolt” Magyarországra, és ezzel megakadályozta, hogy a vonatok Csehországba érkezzenek. „Ha nem így történt volna, mintegy ezer embert kellett volna őrizetbe vennünk” – magyarázta a miniszter, és köszönetet mondott ezért szlovák kollégáinak. Chovanec szerint Magyarország lényegesen befolyásolja a migrációs helyzet alakulását Csehországban. „Ez a Cseh Köztársaság számára rövid távú probléma lehet, amelyet képesek vagyunk megoldani, de tudnunk kell róla” – fejtette ki.
A migrációs válsággal péntek délután Prágában rendkívüli csúcsértekezleten a négy visegrádi ország miniszterelnöke is foglalkozni fog. A nyilvánosságra került értesülések szerint a kormányfők közös nyilatkozatban foglalnak állást a kialakult helyzettel kapcsolatban.