Az Európát érő migrációs hullámról szóló pódiumbeszélgetésen Takács Szabolcs, a Miniszterelnökség európai uniós ügyekért felelős államtitkára jelentette ki, hogy Magyarországra 2015-ben több illegális bevándorló érkezett, mint a mediterrán térségbe. Az államtitkár szerint a szerb-magyar határon építendő kerítés csak a kényszerhelyzetet próbálja orvosolni, de az EU-nak kell megoldást találnia a migráció kérdésére.
Az államtitkár szerint abból fakadnak a gondok, hogy Törökországon, Görögországon, Macedónián és Szerbián keresztül vezető balkáni útvonalon Magyarországon regisztrálják először a migránsokat, holott ezt az első érintett EU-tagállamban, azaz Görögországban kellene megtenni. Azt is megjegyezte, Magyarország jelenleg tranzitország, az érkezők tovább vándorolnak, de ez csak addig igaz, amíg a nyugat-európai országok nem fordítják vissza őket.