Taroltak a magyar egyetemek a neves nemzetközi ranglistán, és ez nem véletlen
A pár éve bekövetkezett versenyképességi fordulatról kérdeztük a felsőoktatásért is felelős szakállamtitkárt.
Az egyetemekkel és a főiskolákkal közösen hozott létre munkacsoportokat az Emberi Erőforrások Minisztériuma annak érdekében, hogy kezeljék a felsőoktatás strukturális problémáit, és megoldásokat dolgozzanak ki. Fontos, hogy fenntartható rendszerre van szükség – mondta el Palkovics László.
A felsőoktatásért felelős államtitkár szerint fenntartható felsőoktatási rendszerre van szükség, ehhez pedig bizonyos változtatásokat meg kell tenni. Palkovics László az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában elmondta, már korábban kiderült, hogy strukturális problémák vannak, ezért kezdték el 2013-ban az átalakítást. Hozzátette: a 2014-es felsőoktatási stratégiában is szó volt arról, hogy fenntartható rendszert kell létrehozni.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára szólt arról is, hogy az egyetemekkel, főiskolákkal közös munkacsoportokat hoztak létre, amelyekben a hallgatói önkormányzatok delegáltjai is jelen vannak, feladatuk, hogy a részleteket megvizsgálják. Döntés augusztusban lesz – fűzte hozzá.
Palkovics László hangsúlyozta, hogy az oktatás színvonalát szeretnék emelni, és jelezte, ha egy egyetem létszáma drasztikusan lecsökken, akkor az olyan strukturális problémát jelent, amelyet kezelni kell.
Az államtitkár csütörtöki sajtótájékoztatóján beszélt arról, hogy jelentős átalakításokat terveznek a felsőoktatási intézmények struktúrájában, működésében. Ismét lenne például állatorvosi egyetem, önállósodna a soproni erdőmérnöki kar, a Budapesti Corvinus Egyetem kertészeti és élelmiszeripari karai pedig a gödöllői Szent István Egyetem részeként működhetne tovább.