Több százezer ember boldogulását segíti a július 1-jével – azaz szerdán – életbe lépett újabb béremelés, új típusú családi támogatás és foglalkoztatási adókedvezmény – hívta fel a figyelmet közleményben a Fidesz-frakció. A kormánypárt emlékeztetett: júliustól tovább folytatódnak a közszféra béremelési programjai. Példaként hozták a rendvédelmi dolgozók életpályamodelljét, amely értékelésük szerint anyagi és erkölcsi elismerést, valamint kiszámítható előmenetelt nyújt a rendőröknek, a katonáknak és a tűzoltóknak. Összesen 75 ezren vannak, akiknek a bére átlagosan 30 százalékkal nő, 2019-ig pedig átlagosan 50 százalékkal emelkedik a fizetésük – írta a Fidesz.
A közlemény kitért arra is, hogy a honvédelmi ágazatban dolgozó közalkalmazottak mostantól havonta 8450 forintos pótlékot kapnak, amely jövő januárban a duplájára emelkedik. Emellett 65 ezer szociális dolgozó – az ágazati bérpótlékon felül – átlagosan havonta további bruttó 16 ezer forint bérkiegészítést kap. A kormánypárt a családok további támogatásaként értékelte, hogy életbe lép a családi otthonteremtési kedvezmény, amely a gyermeket vállaló, gyermeket nevelő családok lakhatását segíti 500 ezer és 3,25 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatással.