Nem hallgatnak a románok a magyar ellenzékre, tömegével hagyják el hazájukat
Magyarországra tízezrek költöznek Romániából, Romániába hazánkból szinte senki sem.
Kovács Zoltán szerint míg a politikai erők Európa-szerte azt mondják, hogy a bevándorlási helyzetet rendbe kell tenni, a magyarországi ellenzéki pártok nem mondanak semmit, helyette kormányellenes hecckampányt folytatnak.
Kovács Zoltán kormányszóvivő szerint a magyarországi ellenzéki pártok kormányellenes hecckampány indítottak a bevándorlás ügyében, miközben nemzetközi szervezetek is azt állítják, ez egy súlyos, egyre súlyosbodó probléma, amelyre tartalmi választ kell adni. A kormányszóvivő az M1 aktuális csatorna péntek reggeli műsorában kiemelte: a politikai erők Európa-szerte azt mondják, hogy a bevándorlási helyzetet rendbe kell tenni, a magyarországi ellenzéki pártok viszont valójában nem mondanak semmit.
A szóvivő kiemelte: nem a magyar kormány csinált ügyet ebből a kérdésből. A menekültügyi jelentések szerint ebben a pillanatban is több millió ember van úton – leginkább Európa felé. Az Európai Unió különböző szervezetei abszolút számok alapján is kimutatták, hogy Magyarország az első öt leginkább érintett európai állam között van, az ezer emberre, illetve a GDP-re vetített terheket illetően is. Továbbá az ENSZ menekültügyi szervezete is azt mondja, hogy a világ csaknem háromszáz országa közül Magyarország az első tízben van – ismertette.
A kormányszóvivő kitért arra is, hogy az első öt hónapban több mint 53 ezren érkeztek illegálisan Magyarországra, ők nagy többségükben visszaélnek a rendelkezésükre álló jogi keretekkel, amelyeket Magyarország és az Európai Unió ad. Mindezek nyomán kezdeményezett a kormány nemzeti konzultációt a bevándorlás kérdéseiről – mondta Kovács Zoltán, hozzátéve: mostanáig több mint 550 ezer kérdőív érkezett vissza. A feldolgozott válaszok alapján pedig az emberek többsége, 75-80, akár 90 százalékban egyértelműbb, keményebb, határozottabb eljárást vár az illegális bevándorlókkal szemben.
Az M1 aktuális csatorna műsorában a kormányszóvivő gyógyulást kívánt Kádár Sándor őrnagynak, a szerdán meghibásodott Gripen megsérült pilótájának, aki – emelte ki – „példamutatóan cselekedett”. Kovács Zoltán elmondta, hogy a jövő szerdai kormányülésre várják a honvédelmi miniszter jelentését az elmúlt egy hónap során történt Gripen-balesetekről. A jelentésből ki kell derülnie annak, hogy a két baleset között van-e összefüggés, továbbá hogy ezek veszélyeztetik-e Magyarország, illetve a későbbi vállalások, köztük a Baltikum légterének védelmét – jelezte kormányszóvivő, hozzátéve, jelenleg úgy látják, hogy ennek veszélye nem áll fenn.