Magyar szakszervezetek tüntettek Brüsszelben Paks II miatt

2015. május 22. 15:37

Brüsszelben tüntettek a paksi dolgozók szakszervezetei a paksi atomerőművel kapcsolatos tervezett intézkedések nyilvánosságáért és nemzetközi konzultációt követelve. A tüntető küldöttséget fogadja Dominique Ristori, az EU Energia Bizottság főigazgatója.

2015. május 22. 15:37

Demonstrációt tartottak Brüsszelben pénteken a paksi atomerőművel kapcsolatos tervezett intézkedések nyilvánosságáért és nemzetközi konzultációt követelve az erőműnél működő magyar szakszervezetek.

Az MVM Társaságcsoport Szakszervezeti Szövetsége (MVM TSZSZ), a Paksi Atomerőmű Dolgozóinak Szakszervezete (PADOSZ) és Műszakos Dolgozók Érdekvédelmi Szervezete (MÉSZ) mintegy 10 aktivistája az Európai Parlament főbejáratánál egyórás tüntetést tartott. „Átláthatóságot akarunk” – írták ki egy transzparensre, és felolvasták petíciójukat, amelyet az Európai Unió klíma- és energiaügyi biztosának, valamint az Európai Bizottság energiaügyekért felelős alelnökének és az EU Energia Bizottsága főigazgatójának címeztek – tájékoztatta Gál Rezső, az MVM TSZSZ elnöke az MTI-t.

Petíciójukban hangsúlyozták: a paksi atomerőmű ügyében nemcsak nemzeti, hanem nemzetközi konzultációra is szükség van, mert a magyarországi atomenergia-iparban dolgozók veszélyeztetve érzik magukat, miután a miniszterelnök nyilatkozata szerint a magyar energiapolitikát Brüsszelben „súlyos támadások érték”.

Felidézték azt is, hogy a Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentése szerint a Brüsszel által elvárt „átláthatóság” azt kívánja, hogy cseréljék le az atomerőmű menedzsmentjét nyugat-európai menedzserekre. A szakszervezetek sajtóinformációk alapján attól tartanak, hogy ez 800 ember elbocsátásával jár majd az atomerőműnél.

A szakszervezetek arra kérték a címzetteket, fogalmazzák meg a Brüsszel által kívánt „átláthatósági követelményeket” a működő atomerőmű kapcsolatában. Az európai értékrendekre hivatkozva azt is kérték, hogy a szakszervezetek kapjanak tájékoztatást, hogy egyértelműek legyenek a várható következmények az esetleges problémák szociális kezelése érdekében.

A petíció továbbítását a címzetteknek az európai közüzemi, közszolgálati szakszervezet, az EPSU főtitkára vállalta. Gál Rezső elmondta, hogy a szakszervezetek képviselőit délután fogadja Dominique Ristori, az EU Energia Bizottság főigazgatója.

Összesen 27 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Szőke Ciklon
2015. május 23. 09:59
A szakszervezetek vezetőit jól fizetheti a liberális uszítók! Az egyik szakszervezet azért harcol, hogy a dolgozóknak vasárnap is kelljen dolgozni, a másik azért, hogy a dolgozók munkahelye kerüljön veszélybe. Egy közös bennük, nem a választóik érdekeiért küzdenek, hanem a kormány ellen. Gyurcsány idején valamilyen nyugdíjas gittegylet azt helyeselte, hogy nyugdíjasok kevesebb pénzt kapnak. Ezek a szakszervezeti vezetők mind a szocializmusból mentették át, jól jövedelmező pozicióikat, sohasem dolgoztak, ha vissza kellene menni abba a beosztásba, ahonnét kiemelték öket, bajban lennének. A dolgozóknak megjöhetne az esze, és olyan vezetőket kellen választaniuk, akik nem tartoznak politikai párthoz, akik tisztességesek, akiket nem lehet megvásárolni, akik az ő érdekeiket képviselnék.
balbako_
2015. május 23. 06:33
Csak kérdezem szellenteni lehet brüsszeli külön engedély és konzultáció nélkül?
kjkj945
2015. május 22. 19:10
Nem kell nekik a saját munkahelyük, tehát el lehet őket küldeni. Ja áramfejlesztő biciklit adni nekik, termeljék azzal az áramot.
Vén Csataló
2015. május 22. 18:53
Tényleg tarthatatlan volt az az állapot, hoigy Brüsszelben nem ismertéka "tüntike" szó jelentését! :D
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!