Beijedtek Orbán javaslatától a németek, fel is mondták gyorsan a sablondumát
Orbán még mindig nem azt teszi, amit elvárnának tőle a németek.
Brüsszelben tüntettek a paksi dolgozók szakszervezetei a paksi atomerőművel kapcsolatos tervezett intézkedések nyilvánosságáért és nemzetközi konzultációt követelve. A tüntető küldöttséget fogadja Dominique Ristori, az EU Energia Bizottság főigazgatója.
Demonstrációt tartottak Brüsszelben pénteken a paksi atomerőművel kapcsolatos tervezett intézkedések nyilvánosságáért és nemzetközi konzultációt követelve az erőműnél működő magyar szakszervezetek.
Az MVM Társaságcsoport Szakszervezeti Szövetsége (MVM TSZSZ), a Paksi Atomerőmű Dolgozóinak Szakszervezete (PADOSZ) és Műszakos Dolgozók Érdekvédelmi Szervezete (MÉSZ) mintegy 10 aktivistája az Európai Parlament főbejáratánál egyórás tüntetést tartott. „Átláthatóságot akarunk” – írták ki egy transzparensre, és felolvasták petíciójukat, amelyet az Európai Unió klíma- és energiaügyi biztosának, valamint az Európai Bizottság energiaügyekért felelős alelnökének és az EU Energia Bizottsága főigazgatójának címeztek – tájékoztatta Gál Rezső, az MVM TSZSZ elnöke az MTI-t.
Petíciójukban hangsúlyozták: a paksi atomerőmű ügyében nemcsak nemzeti, hanem nemzetközi konzultációra is szükség van, mert a magyarországi atomenergia-iparban dolgozók veszélyeztetve érzik magukat, miután a miniszterelnök nyilatkozata szerint a magyar energiapolitikát Brüsszelben „súlyos támadások érték”.
Felidézték azt is, hogy a Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentése szerint a Brüsszel által elvárt „átláthatóság” azt kívánja, hogy cseréljék le az atomerőmű menedzsmentjét nyugat-európai menedzserekre. A szakszervezetek sajtóinformációk alapján attól tartanak, hogy ez 800 ember elbocsátásával jár majd az atomerőműnél.
A szakszervezetek arra kérték a címzetteket, fogalmazzák meg a Brüsszel által kívánt „átláthatósági követelményeket” a működő atomerőmű kapcsolatában. Az európai értékrendekre hivatkozva azt is kérték, hogy a szakszervezetek kapjanak tájékoztatást, hogy egyértelműek legyenek a várható következmények az esetleges problémák szociális kezelése érdekében.
A petíció továbbítását a címzetteknek az európai közüzemi, közszolgálati szakszervezet, az EPSU főtitkára vállalta. Gál Rezső elmondta, hogy a szakszervezetek képviselőit délután fogadja Dominique Ristori, az EU Energia Bizottság főigazgatója.