Meg kellene csinálni a nemzeti konzultáció ellenzéki verzióját
Ehhez persze a Tiszának nincs esze, a Kétfarkúhoz passzolna, bár az se a régi.
Nekem egyetlen szerény javaslatom van: legyen minden esetben ez a sorrend! Előbb nemzeti konzultáció, utána a vélemények összegzése, végül a döntés.
„Amikor Deutsch Tamás kihirdette az internetadó elleni tüntetések után, hogy nemzeti konzultációt szervez a kérdésről, sokan gondolták, hogy hát most már bőrig áztunk, minek az a köpönyeg. A magyar ember békés természetéről, jóindulatáról és kreatív hozzáállásáról mi sem tanúskodik jobban, mint az, hogy Deutsch Tamás hívó szavára február 3-tól március 26-ig mégis 68 ezren kattintottak rá az Internetkon.hu-ra, a konzultáció honlapjára. (…)
Nekem egyetlen szerény javaslatom van: legyen minden esetben ez a sorrend! Előbb nemzeti konzultáció, utána a vélemények összegzése, végül a döntés. Arról, hogy érdemes-e beterjeszteni a parlamentnek a tervezett törvényjavaslatot, vagy módosított javaslat volna ésszerűbb, esetleg el kell halasztani, netán elvetni? Nem mintha ne lehetne visszavonni egy hibás elképzelésen alapuló vagy nagy ellenállásba ütköző, netán nem kellően kidolgozott törvényjavaslatot. Mégis, a kormány tekintélye azt kívánja meg, minél kevesebb visszavonás történjen, minél kevesebb olyan korrekció, amely már a megvalósítás, a végrehajtás fázisában zajlik. Mennyivel békésebb az, ha az előkészítés stádiumában történik nemzeti véleménycsere és finomhangolás. Meg lehet takarítani ezzel tüntetéssorozatot és sok felesleges állampolgári bosszankodást. A rendszert már kitalálták, a neve: részvételi demokrácia.
Csak gyakorolni kell.”