A Fidesz budapesti választmánya úgy döntött, hogy feloszlatja a párt XV. kerületi szervezetét a belső ellentétek miatt. A XV. kerületi Fideszben László Tamás parlamenti képviselő, volt polgármester áll szemben volt alpolgármestereivel. Évek óta húzódik a vita, most úgy próbál rendet tenni a budapesti választmány, hogy mindenkinek megszüntetni a tagságát – írja az Index.
A portál birtokába került a párt etikai bizottságának tavaly decemberi határozata, mely szerint kizártak egy helyi tagot. Azt írták a határozatban: „a budapesti XV. kerületi helyi szervezet tagsága (…) már hosszú ideje dúló és a felek között egyre jobban elmérgesedő belháború eredményeként olyan nagymértékben megosztottá vált, hogy a kialakult állapot már a helyi szervezet legalapvetőbb működését is veszélyezteti.” A felek kibékítésére és a további együttműködésre az etikai bizottság nem látott lehetőséget. Mivel a helyzet a párt érdekeit és a Fidesz jó hírét is sérti, ezért azt javasolja az etikai bizottság, hogy oszlassák fel a XV. kerületi szervezetet.