A kancellárok munkája további visszaélésekre vagy egyszerűen a rossz működésre is rávilágít. Erre példa a bajai Eötvös József Főiskola esete, ahol a kancellár nélkül a minisztérium nem jutott volna pontos adatokhoz a közpénzek felhasználásáról. Arról, hogy míg a főiskolán 650-en tanulnak, addig 102 oktató dolgozik (66 közalkalmazottként, 36 megbízással). A veszteséges intézmény tavaly minden saját és pályázati forrását, 73,5 millió forintot el is költött rájuk.
A rektorok és a kancellárok csatája egyébként értesüléseink szerint egyes intézményekben a legváltozatosabb módszerekkel zajlik: van olyan főiskola, amely például felajánlott a kancellárnak havi félmillió forintot egy projektben való közreműködésért.