Együttműködési megállapodást írt alá szerdán az Országházban a tavaly februárban életre hívott Nemzeti Emlékezet Bizottságának elnöke, Földváryné Kiss Réka a lengyel testvérintézmény, a Nemzeti Emlékezet Intézete (IPN) elnökével, Łukasz Kamińskivel, a megállapodás közös projekteket, egymás kiadványainak megjelentetését, szakértők cseréjét, kiállítások, tudományos és oktatási rendezvények szervezésében való együttműködést irányoz elő.
Az IPN küldöttsége és a magyar vendéglátók pódiumbeszélgetésen vettek részt az Országházban, délután pedig Kaminski a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen a XX. századi lengyelországi diktatúrák emlékezete címmel tartott előadást.