Közölte a Jobbik a Mandinerrel, mi az álláspontjuk Magyar Péter mentelmi jogával kapcsolatban
Magyar Péter botrányairól és mentelmi jogának tárgyalásáról kérdeztük a hazai ellenzéki pártokat.
Zárt ülésen tárgyalt a győri közgyűlés a Quaestor cégcsoporthoz kapcsolódó államkötvényekről és a város szabad pénzeszközeinek jelenlegi helyzetéről. Az ülés után Győr polgármestere, Borkai Zsolt parttalannak nevezte a városban lévő politikai vitát, hiszen ez elmúlt heti tájékoztatásokból „világosan kiderült, hogy a városnak megvan a pénze” – fogalmazott.
Üzleti érdekekre hivatkozva zárt ülésen tájékoztatta a győri közgyűlést hétfőn Borkai Zsolt (Fidesz-KDNP) polgármester a Quaestor cégcsoporthoz kapcsolódó államkötvényekről és a város szabad pénzeszközeinek jelenlegi helyzetéről.
A rendkívüli közgyűlés összehívását ellenzéki képviselők kezdeményezték, az szokatlan időpontban, reggel hat órakor kezdődött. A zárt ülés elrendelése előtt Neupor Zsolt (DK) úgy fogalmazott, nem látja okát zárt ülés elrendelésének, hiszen közérdekű adatokról van szó. Csörgits Lajos aljegyző azt mondta, hogy a döntés mérlegelés kérdése.
Borkai Zsolt az ülés után parttalannak nevezte a város jelenlegi politikai vitáit. Úgy fogalmazott, hogy az elmúlt hetekben adott tájékoztatásokból „világosan kiderült, hogy a városnak megvan a pénze”. A polgármester hangsúlyozta: „teljesen biztos” abban, hogy a jelenleg zárolás alatt álló egymilliárd forintot a város meg fogja kapni, mert államkötvényt vásároltak. Véleménye szerint sokkal jobb helyzetben van Győr, mint az a harmincezer károsult, akiknek a pénzéből fiktív kötvényeket bocsátottak ki.
Borkai Zsolt kijelentette: az önkormányzat felelősen gazdálkodott eddig is. „Holnapután is ugyanezt tennénk”, mert arról nem az önkormányzat tehet, hogy van egy csaló, „aki átveri az embereket” – fogalmazott. A politikus szerint a felügyeleti rendszert kellene szigorítani, mert banki botrányok az elmúlt időszakban is voltak. Példaként a K&H Bankot említette, szavai szerint akkor is az a kérdés merült fel, hogy „miért oda tették az emberek a pénzüket”. A polgármester feltette azt a kérdést is, hogy azokkal a településekkel miért nem foglalkozik senki, ahol nem egymilliárd, hanem „kétszeres értékű befektetés volt” valamelyik brókercégnél.
Fodor Roland, a Jobbik képviselője az ülés után az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, megdöbbentek, amikor a fideszes többségű közgyűlés zárt ülést rendelt el, mert a rendkívüli közgyűlésnek épp az lett volna a célja, hogy a győriek válaszokat kapjanak a város és a Quaestor-cégcsoport közötti ügyletekkel kapcsolatban. Az ellenzéki képviselő szerint a személyeskedéstől és fenyegetőzéstől sem mentes zárt ülés elrendelése ártott a városnak, emellett sajnálattal veszik tudomásul, hogy „hatalmi arroganciában és gőgben a Fidesz lassan utoléri Gyurcsány Ferencet”.
A győri önkormányzat az idén január 16-án vásárolt államkötvényt a Quaestoron keresztül 999 987 373 forint értékben.