„A szakmailag elfogadhatatlan tervezetről, amelyet a törvény által előírt hatvannapos határidő utolsó napján terjesztett be, a kancellár maga is elismerte a szenátusi ülésen, hogy annak minősége súlyos kívánnivalókat hagy maga után. A szakmai és tartalmi kifogások miatt a szenátus nem tehetett mást, egyöntetűen elutasította a tervezetet, leszámítva természetesen a kancellárt” – szól a közlemény.
Az egyetem tanszékvezetői értekezlete és hallgatói önkormányzata hangsúlyozza: „Nem felel meg a valóságnak, ami Kupper András április 27-i nyilatkozatában volt olvasható, hogy az SzMSz módosításán a kancellár és a szenátus által közösen alakított kodifikációs bizottság dolgozik. Éppen a kancellár volt ugyanis az egyetlen, aki a szenátus által létrehozott bizottság felállítása ellen szavazott, és legitimitását mindvégig megkérdőjelezte”. A közlemény írói szerint a helyzetet tovább súlyosbították a hétvégén lezajlott események, és Kupper András azt követő, egymásnak ellentmondó megnyilatkozásai.
„Április 24-én, pénteken a kancellár a neki alárendelt vezetők zömét szóban tájékoztatta arról – mindenfajta előzetes egyeztetést és a rektor tájékoztatását mellőzve –, hogy a vezetői megbízást visszavonja tőlük, s ideiglenes megbízást ad nekik. Erről még aznap írásban tájékoztatta a fenntartót. Azt tapasztaljuk, hogy a kancellár intézkedése komoly bizonytalanságot keltett az oktatókban, a hallgatókban és a munkatársakban” – fogalmaznak a tanszékek és a hallgatók képviselői.