Március 15-én este egy húszfős társaság különböző plakátokkal ragasztotta tele a békéscsabai Fidesz székházát – írja a beol.hu. Az egyiken a „Hazaárulók!” felirat volt olvasható, több másikon a „Fidesz”-felirat egy férfi ivarsejtben ábrázolva.
A helyi Fidesz közleménye szerint térfigyelő kamerák rögzítették az esetet, ezeken a felvételeken tisztán látszik, kik vettek részt benne. Köztük volt Körömi János Géza, a békéscsabai önkormányzat Közművelődési, Ifjúsági, Oktatási és Sportbizottságának külső tagja is. Körömi egyébként az Együtt helyi választókerületi elnöke, tavaly ősszel Békéscsabán képviselő-jelölt volta békéscsabai hetedik választókerületben. A Fidesz szerint azért nem volt etikus az ő részvétele, mert kiskorúak is voltak a csoportban. „Ők milyen példát kaptak ettől az akciótól?” – kérdezték a közleményben.