Orbán ellen tüntetők egy csoportja jelent meg a Nemzeti Múzeumnál, akik összetűzésbe kerültek a hivatalos ünnepségre érkező fideszes szimpatizánsokkal. A vita tettlegességig fajult, valaki a földre is került. A biztonságiak végül közbeléptek, de Orbán beszéde alatt ismét lökdösődés kezdődött.
A Nemzeti Múzeum előtt, a hivatalos március 15-i megemlékezés helyszínén kisebb csetepaté alakult ki. Egy 20-30 fős csoport elkezdte skandálni, hogy „Orbán takarodj!”, mire kormánypárti szimpatizánsok „csürhe!” felkiáltásokkal válaszoltak. Később fasisztázni és kommunistázni kezdték egymást, sőt a vita tettlegességig fajult: valaki a földre került, egy férfinak pedig vérzett a szája – írja az Index.
A miniszterelnök beszéde alatt ismét megerősödtek az Orbán-ellenes hangok: az ellentüntetők sípoltak és demokráciát követeltek. Az egyik ellentüntetőről letépték a kokárdát, majd lökdösődés kezdődött a tömegben – számol be az Index. A biztonságiak időnként kiemeltek egy-egy embert a tömegből.
Frissítés:
A rendezvényen történtek miatt egy embert előállított a rendőrség garázdaság gyanújával – közölte az ORFK. Részleteket nem árultak el, de a rendezvényen dulakodás, verekedés is történt. Egy nő szemüvegét leverték, egy férfi az arcán sérült meg, később egy kamerát tartó újságíróra támadt rá egy idősebb férfi, a tettlegességet csak a rendőrök beavatkozása után hagyta abba. A rendőrök igazoltatták a támadót.
A megtámadott újságíró a hírek szerint Kökényesi Gábor videóriporter, aki korábban a Hír TV-nek dolgozott, most pedig a Kettős mércének is készít anyagokat. Az újságíró a Kettős mércének azt mondta: „épp az ellentüntetőket vettem fel, és a nekik beszóló urat, amikor az észrevette, hogy kamerázom. Ekkor odafordult hozzám, mondta, hogy ne vegyem fel, majd elkezdett ütni”. Kökényesi ekkor elfutott, de elesett, és a férfi, aki az újságíró szerint ügyvéd, a földön fekve tovább ütötte és rúgta, a fejét többször is beleverte a betonba. Az újságírót tanúként hallgatja meg a rendőrség.
A Fidesz szerint szélsőjobboldali és szélsőbaloldali tüntetők próbálták megzavarni a megemlékezést, ami „szomorú és gyalázatos”. A Fidesz közleményében egyúttal megköszönte „a békésen megemlékező több mint tízezres tömegnek, időseknek, fiataloknak és családoknak, hogy nem ültek fel a durva provokációnak, és segítettek megtartani a nemzeti ünnep méltóságát”.