Az állami megemlékezések mellett – a korábbi évek gyakorlatának megfelelően – pártrendezvények is lesznek a március 15-ei ünnep alkalmából. Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke a Múzeumkertben vasárnap fél 11-kor kezdődő állami díszünnepségen mond beszédet. Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, a KDNP elnöke az angliai magyar közösség szervezeteinek képviselőivel közösen köszönti a nemzeti ünnepet Londonban, ahol állampolgársági eskütételen is részt vesz. Harrach Péter frakcióvezető választókerületében, Őrbottyán városi megemlékezésén vesz részt, Latorcai János, az Országgyűlés KDNP-s alelnöke pedig Csorna ünnepi megemlékezésén mond beszédet március 15-én délután – tájékoztatták az MTI-t.
Az MSZP – tudatták az MTI érdeklődésére – szombaton a párt által létrehozott Szabad Sajtó Alapítvány Szabad sajtó-díjának átadásával kezdi a megemlékezést. A hagyományosan a nemzeti ünnepre időzített díjátadón Tóbiás József elnök-frakcióvezető mond köszöntőt. Vasárnap Tóbiás József Pad Ferenccel, az MSZP tapolcai országgyűlési képviselőjelöltjével koszorúz Ajkán, majd sajtótájékoztatót tartanak. Aznap délután az MSZP is csatlakozik civilek – a Százezren az internetadó ellen, valamint a 60 ezren a magánnyugdíjukért közösség – Facebookon szervezett budapesti demonstrációjához, amelynek résztvevői 15 órakor indulnak a Keleti pályaudvartól és a tervek szerint 16 órakor érkeznek az Astoriához.