A tüntetésen felszólalt a veszprémi időközin győztes Kész Zoltán független parlamenti képviselő is, akinek megválasztása után már nincs kétharmada a Fidesznek. „Elcsalták, ellopták tőlünk a rendszerváltást, elhazudták a világot a szüleinktől. Átmentette az állampárt a hatalmát, ezért buherálták meg a választási törvényt, ezért taszítottak milliókat a szegénységbe” – idézi Készt az Index. Kész hozzátette: „tisztázatlan Orbán Viktor kommunista múltja, azt, hogy jelentenie kellett katonatársairól, elfelejtette velünk közölni, és így állt elénk a Hősök terén 26 évvel ezelőtt. Elhazudta a múltját.” Kész hozzátette, hogy ilyen diktátoroknál szoktak arany vécékefét és kamionnyi pénzt találni az éhező nép. Kész leszögezte, hogy ők tudják, mi a különbség nyugat és kelet között és nekik Európa és a világ összes demokrácia a szövetségesük, nem pedig a keleti diktátorok – írja a portál.