Nagy bajban Magyar Péter, még Török Gábor szerint is nagy siker volt Orbán Viktor washingtoni látogatása

„Orbán Viktor és pártja számára az elmúlt másfél évben nem sok olyan sikeres nap volt, mint a tegnapi.”

Az Index szúrta ki, hogy a Fidesz ifjúsági tagozatának elnöke érintett egy pénzhamisítási ügyben. Veress Áron hamis eurót akart váltani egy férfinél a Keleti pályaudvaron, a rendőrök ezt követően elfogták. A lakásán további közel 30 ezer eurónyi hamis pénzt találtak. A bíróság elrendelte az előzetes letartóztatását.
A Police.hu-n közzétett beszámoló szerint pénzhamisítás bűntett megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség V. Áron Sebestyén ellen. A férfi „alaposan gyanúsítható azzal”, hogy február 4-én, 22:30 körül a Keleti pályaudvaron eurót akart forintra váltatni egy férfival, aki azonban észlelte, hogy a 100 eurós hamis, és jelentette azt a pályaudvaron szolgálatot teljesítő rendőröknek.
V. Áron el akart menekülni, de a rendőrök elfogták, és ruházatának átvizsgálásakor további hamis bankjegyeket találtak nála. Ezt követően házkutatást tartottak a lakásán is, ahol 297 darab, feltehetően hamis 100 euróst, illetve 5 darab 20 euróst találtak és foglaltak le a rendőrök. A férfi elismerte a bűncselekményt, a kihallgatás során azt mondta, hogy tartozás fejében kapta a pénzt. A rendőrség pedig elrendelte V. Áron előzetes letartóztatását.
Az Index szerint V. Áron Sebestyén nem más, mint Veress Áron, a Fidesz ifjúsági tagozatának elnöke. A portál elérte a férfi ügyvédjét, Szenczi Gézát, aki megerősítette a letartóztatását. Elmondta továbbá, hogy Veress egy moldáviai férfitól kapta a pénzt. Hangsúlyozta: nem az derült ki, hogy Veress maga hamisított volna pénzt, hanem hogy hamis pénzt akart forgalomba hozni. Megjegyezte: Veress sajnálja, hogy „így csőbe tudták húzni”, és mindent megtesz, hogy a rendőrség elfogja azt, akitől kapta a hamis pénzt.
Veress ügyvédje leszögezte: az esetnek semmi köze ügyfele Fideszben ellátott feladataihoz.