A novemberben lemondott pártelnök szerint a megalakulás óta eltelt három évben az EMNP tisztesen helyt állt azokon a választásokon, amelyeken részt vett, de eredményeivel nem sikerült kiegyensúlyoznia az erdélyi magyar politikát. Mint mondta: hármas ellenszélben sikerült egy igazi erdélyi magyar pártot létrehozniuk, amelynek Bukarest sem örült, és amelytől a Romániai Magyar Demokrata Szövetség a képviselet monopóliumát, a Magyar Polgári Párt pedig az ellenzékiség monopóliumát féltette.
Rámutatott: az EMNP értékalapú partnerséget ápol a Fidesszel. Nem mindig értenek egyet a döntéseinkkel, nekünk sem mindig tetszik, amit a Fidesz-kormány tesz, de a stratégiai partnerség létezik és működik, fogalmazott az EMNP leköszönő elnöke. Személyes kudarcként beszélt arról, hogy nem sikerült egyesíteni Erdélyben az autonómiatábort, ez a párt megújuló vezetésének fontos feladata lesz, mutatott rá.