A mai nappal nyilvánvalóvá tette a Magyar Szocialista Párt, hogy a hatalomba jutásért erre a rezsicsökkentésre rá akar tenni egy (vagy több) lapáttal. Ugyanazon a napon, amikor Rogán Antal a pékek zsebében kotorászik, amint bármelyikünk zsebe is sorra kerülhet, és legyetek erősek, sorra is kerül hamarosan. Követhető ez a példa? Hol itt a tisztesség?
Ma az a párt, amely a Fidesz – polgári és jogi szempontból – elvtelen intézkedéseit a hatalom megszerzéséhez mintaként elfogadja, kiírja magát abból a folyamatból, amely egy új és tiszta (vagy legalább tisztább) világ megteremtésére nyithat teret, ha végre sikerül elzavarni Orbán rendszerét. Ebben a folyamatban aligha vehet részt olyan párt, amely hatalomtechnikáját tekintve csak annyiban különbözik a Fidesztől, hogy éppen nincsen hatalmon.”