Elmondta azt is, hogy a cégeknek csak adminisztrációs kötelezettségük van február elsejéig, de egyiküknek sem kell rendelkezésre bocsátaniuk az emelt jövedéki biztosítékot, mert azt a jelenlegi szabályok szerint csak április 30-ig kellene megtenniük, ám március elsejétől már hatályos lesz a sávos szisztéma.
A politikus ismét elnézést kért az érintettektől a hiba miatt, hozzátette, a felelősség a jogszabályra igennel szavazó képviselőket és az összegző módosító indítványt előterjesztő, általa vezetett törvényalkotási bizottságot terheli.