Schiffer András elárulta, alkalmas lenne-e a kormányzásra a Tisza Párt (VIDEÓ)
Az LMP egykori vezetője Rónai Egonnak arra a kérdésére is válaszolt, hogy tervez-e visszatérni a politikába.
A nemzeti fejlesztési miniszter javaslata lehetővé tenné, hogy nemzetbiztonsági érdekből meg lehessen tagadni az atomerőművel kapcsolatos szerződések nyilvánosságra hozatalát. Szél Bernadett szerint ha ez a törvény így átmegy, akkor mostantól „vakrepülésben van a projekt”. Szél arra is felhívta a figyelmet, hogy a javaslatban van egy utalás arra: nem is biztos, hogy magyar kézben marad az erőmű.
Az LMP szerint a nyilvánosság kizárásával, teljes titokban építhetik fel a paksi atomerőmű új blokkjait, ha a parlament elfogadja azt a kormányzati indítványt, amelyet hétfőn nyújtottak be az Országgyűlésnek. Szél Bernadett, az LMP társelnöke hétfőn újságírók előtt azt mondta, ha a Paksi Atomerőmű kapacitásának fenntartásával kapcsolatos beruházásról, valamint az ezzel kapcsolatos egyes törvények módosításáról címet viselő javaslat megvalósul, mostantól semmi nem garantálja a bővítés, az építés és a finanszírozás biztonságát.
Ha ez a törvény így átmegy, akkor mostantól „gyakorlatilag egy vakrepülésben van a projekt” – jelentette ki. Az indítvány alapján, amelyet Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter jegyez, nemzetbiztonsági érdekből meg lehet majd tagadni az atomerőművel kapcsolatos szerződések nyilvánosságra hozatalát – hívta fel a figyelmet.
Szél Bernadett szerint a jogszabályban van egy utalás arra, hogy „esetleg nem is maradna magyar tulajdonban” az erőmű, az pedig biztosan látszik, hogy a javaslat alapján az orosz hitelt más célokra is fel lehet majd használni.
A társelnök felszólította a kormányt, hogy vonja vissza az előterjesztést.