Az LMP szerint a jövő héten elfogadandó 2015-ös büdzsé az Orbán-kormány eddigi leghivalkodóbb, legurizálóbb költségvetése, amely a jövő évet az adómaximalizálás és a társadalmi szolidaritás felmondásának évévé teszi.
Schmuck Erzsébet, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője vasárnapi, budapesti sajtótájékoztatóján úgy számolt, hogy jövőre legalább 500 milliárd forintot költ a kormányzat „rongyrázásra”, vagyis szükségtelen kiadásokra. Mint mondta, a Miniszterelnökséghez kerülő mintegy 350 milliárd forintos plusznak csak egy része indokolható az ide kerülő feladatokkal.
Szerinte 70 milliárd forintnyi adót a sport és egyes kulturális kiadások, például filmkészítés céljára enged el az állam, amelyet a politikus szintén szükségtelennek tartott egy olyan büdzsében, amely véleménye szerint ötletszerű pénzbehajtással van tele. Schmuck Erzsébet ide sorolta például az M0-s autóút használatára kivetendő díjat vagy az úgynevezett szappanadót. A felesleges kiadásokat sorolva szólt a Miniszterelnökség várba költöztetéséről, vagy a Liget Projektről, de kifogásolta azt is, hogy a Magyar Nemzeti Bank ahelyett, hogy osztalékot fizetett volna az államnak, 350 milliárd forintot költött el a közelmúltban. Bírálta még a többi közt a Hungaroring Sport Zrt. vagy az Red Bull Air Race támogatásának összegét, a Magyar Művészeti Akadémia székházvásárlását és az Eximbank támogatását.
„Nincs hivalkodás kormánypropaganda nélkül” – fogalmazott a tájékoztatón Schiffer András, a párt társelnöke, aki szerint erre több mint kétmilliárd forintot fordít jövőre a kormányzat, azon belül is nemzeti konzultációra 600 millió forint, míg a kommunikációs ügynökségre 500 millió jut. „És ebben még nincs benne a kormányfői protokoll 500 milliója és nincs benne a Hungarian Initiatives Foundation 600 millió forintja”, amely, mint mondta, „egy rendkívül sikeres alapítvány, ők támogatták John McCain alapítványát is az adófizetők pénzéből”.
A politikus a kormányzati propaganda betiltását követelte, amely szerinte csak arra jó, hogy a „haveroknak kifizethessenek tíz- és százmillió forintokat”, és a pártfinanszírozást megkerülve nyújtson médiafelületet a kormánynak. Emlékeztetett pártja azon javaslatára, amely félmilliárd forintot juttatna az Állami Számvevőszéknek antikorrupciós feladatokra.