Határozati javaslatot nyújtanak be a budapesti szocialista országgyűlési képviselők azért, hogy a kormány ne tehesse fizetőssé a jelenleg díjmentesen használható autópálya-szakaszokat – mondta Kunhalmi Ágnes, az MSZP fővárosi elnöke pénteken a IV. kerületben, a Megyeri hídnál tartott sajtótájékoztatón. Kunhalmi Ágnes közölte: ez az útdíj nem más, mint annak a bizonyítéka, hogy a 2015-ös költségvetést még el sem fogadták, de már „sajnos meg is bukott”. Hozzátette: „a kormányzatnak fogalma sincs arról”, hogy ez az útdíj mit okoz a budapestiek életében és a főváros gazdaságának.
Az M0-s autóútra és az autópályák budapesti bevezető szakaszaira tervezett útdíjat úgy jellemezte, hogy „nagyon kevés bevételt fog hozni, de nagyon sok kárt fog okozni”. Közölte: a budapesti szocialista országgyűlési képviselők kezdeményezéssel élnek: határozati javaslatot fognak benyújtani az Országgyűlésnek azért, hogy a még díjmentesen használható autópálya-szakaszok azok is maradjanak. Kunhalmi Ágnes hangsúlyozta: döntsenek erről közösen az országgyűlési képviselők, a fideszesek is. Itt elválik – fűzte hozzá –, hogy a fideszes képviselők pártjuk, vagy Budapest és az ország érdekeit nézik-e.