A piaci szereplők együttműködésére is szükség van a síturizmus fellendüléséhez, amely enyhíthetné a turizmus nyári szezonális kilengését – mondta Ruszinkó Ádám, a Nemzetgazdasági Minisztérium turizmusért felelős helyettes államtitkára kedden Budapesten sajtótájékoztatón. Hozzátette, hogy a májusban megalakult Chernel István Sí és Turisztikai Klaszter tagjai közötti összefogás, mint például a kedvezményes programok, szállodákkal közösen kialakított csomagok, a síközpontok fejlesztése mind kedvező feltételeket teremt és egybeesik a kormány belföldi turizmus élénkítésére irányuló törekvéseivel. Az NGM hellyettes államtitkára arra is felhívta a figyelmet, hogy a síturizmus bővülése újabb munkahelyeket is teremthet.
Mártonné Máthé Kinga, a Magyar Turizmus Zrt. belföldi igazgatója hangsúlyozta, hogy december-februárra a belföldi vendégéjszakáknak mindössze 15 százaléka esik, ennek növelése érdekében a zrt. a sípályák, szakmai szervezetek, kereskedelmi cégek alkotta klaszter szakmai partnereként számos platformon népszerűsíti a síturizmust. Megjegyezte azt is, hogy több sípálya is elfogadja már a SZÉP-kártyát.