Nem szöszözött az ukrán férfi: inkább feleségül vette a fogyatékkal élő anyósát, csak hogy ne kelljen bevonulnia
Esze ágába se volt elmenni a húsdarálóba.
A legalább százezer dollárt adományozó kiemelt támogatók között sorolja fel a McCain Institute honlapja a Fellegi Tamás volt miniszter által irányított The Hungary Initiatives Foundationt. Az alapítvány azt közölte: a százhuszonötezer dollárt kifejezetten arra adták, hogy az Intézet magyar fiatal vezetők amerikai képzését támogassa.
Legalább százezer dollárral támogatta a The Hungary Initiatives Foundation (HIF) a McCain Intézetet: ez derül ki az amerikai intézet honlapjáról. A támogatás pontos összege az intézet honlapjáról nem derült ki, ezért megkérdeztük az alapítványt erről, és a támogatás okáról is. Amint választ kapunk, frissítjük a cikket.
Fellegi alapítványa 2012 óta működik, és évente elkülönítenek a részére költségvetési forrásokat. Az Átlátszó nyári összesítése szerint a tavaszi parlamenti és EP-választások előtt nyolcszázezer dollárt osztott ki az alapítvány különböző amerikai szervezeteknek, melyeknek a többsége helyi magyar szervezet.
A 2015-ös költségvetésből hatszázmillió forintot különítettek el a HIF részére – írta a Napi.hu. Az alapítványtól azt is megkérdeztük, hogy ebből az összegből támogatják-e McCain intézetét, főleg az után, hogy McCain neofasiszta diktátornak nevezte Orbán Viktort.
A McCainről elnevezett agytröszt 2012-ben alakult és Kurt Volker volt amerikai NATO-nagykövet vezeti. Volker tagja a The Hungary Initiatives Foundation kuratóriumának is. Erről a személyi összefonódásról is kérdeztük az alapítványt.
Felleginek egyébként az alapítvány mellett van egy tanácsadó cége is, amely tavaly amerikai lobbitevékenységre kapott pénzt a kormánytól, az idei évtől azonban már a Századvég kapott erre 1,4 milliárdos megbízást.
Frissítés:
Az alapítványtól érdeklődésünkre közölték: a McCain Intézet tevékenységét nem általánosságban támogatták, hanem 125.000 dollárt adtak arra, hogy a jövőben tehetséges magyarok is részt vegyenek az Intézet Next Generation Leaders elnevezésű programjában, melynek keretén belül fiatal leendő vezetők töltenek el egy évet az Egyesült Államokban egy vezetői képzésen.
A program támogatásáról az alapítvány kuratóriuma döntött, de a szavazásban a McCain Intézetet vezető Kurt Volker, mint érintett nem vett részt – írják.
Arra a kérdésünkre, hogy a jövőben tervezik-e az Intézet támogatását, nem adtak egyértelmű választ, de leszögezték: „Fellegi Tamás álláspontja szerint a McCain Intézet egy kiemelkedő vízióval és szakmai programmal rendelkező nonprofit szervezet, mely ugyan a szenátor nevét viseli és azonosul az általa évtizedeken keresztül képviselt szakmai értékekkel, mindazonáltal a szenátortól függetlenül működik. Hasonlóan Orbán Viktor miniszterelnökhöz, Fellegi is értékeli a szenátor háborús múltját, de véleménye szerint ez nem menti minden szempontból elfogadhatatlan és meggondolatlan politikai minősítéseit.”