Schwezoff Dávidnak, a Budapesti Zsidó Hitközség (BZS) ügyvezető igazgatójának ámokfutása miatt már a magyarországi zsidóság becsülete forog kockán, ezért mennie kell – nyilatkozta Heisler András a Népszava hétfői számában. Előzőleg Schwezoff Dávid különösen nagy vagyoni hátrányt okozó csalás és sikkasztás gyanúja miatt feljelentést tett a Dohány utcai zsinagóga beléptetési rendszere ügyében. Schwezoff Dávid nem való megválasztott posztjára; van, amikor a többség is téved – fogalmazott a Mazsihisz elnöke. Szerinte a zsidó közélet többsége értetlenül szemléli a BZSH elnökének rombolását és támogatóinak magatartását.
A beléptetésről Heisler András azt mondta, hogy bizonyára lehet hatékonyabban működtetni, idén is mintegy húsz százalékkal sikerült emelni a turisztikai bevételeket, ami önmagában százmillió forintos többletet jelent. A feljelentéssel és Schwezoff Dávid nyilatkozataival ugyanakkor nem ért egyet – tette hozzá –, mert emiatt „ma már mindenki tisztességtelen, sikkasztó, pénzéhes zsidó vezetőkről beszél”. A Mazsihisz elnöke kifejtette, nem érti, mitől olyan magabiztos a BZSH ügyvezető igazgatója. „Talán onnan, hogy erős a kapcsolata Zoltai Gusztávval, a miniszteri tanácsadóval?” – tette fel a kérdést.