Az ország esik szét, a miniszterelnök meg sehol – kiakadt a brit lap
Keir Starmer szerintük a nemzetközi politika kaszása.
Ha figyelembe vesszük azt is, hogy mennyi pénzt utalnak haza a külföldön dolgozó magyarok, aligha lehet azt állítani, hogy véglegesnek szánták kivándorlásukat.
„A valós tények és a hivatalos brit statisztikai adatok szerint 2014. március végén 147 943 magyar dolgozott az Egyesült Királyságban. Vagyis orbitális hazugság a milliós adat, amivel a Hírhatár.hu mögött álló politikai erők hergelni akarják a magyar közvéleményt. Ráadásul, mint arról a lapunk is beszámolt Hárs Ágnes, a Kopint-Tárki Konjunktúrakutató Intézet Zrt. tudományos főmunkatársának nyilatkozatára hivatkozva, Social Security Office nevű cég nem is létezik Angliában, ilyen nevű társaság az Egyesült Államokban van. A Hírhatár forrásaként megjelölt cég is a kamu kategóriájába tartozik.
A fiatalok elvándorlása Magyarországról valóban létező probléma. Erről komoly kutatások készülnek, a politikai szféra is kiemelt ügynek tekinti akár jobboldali, akár baloldali kormánya van Magyarországnak. – El lehet innen menni – dübörögte Gyurcsány Ferenc kormányfőként valamelyik megszorító intézkedését kifogásoló nagyvállalkozói körnek. És valóban el lehet menni szerencsét próbálni, pénzt keresni, szakmai tapasztalatot szerezni, elfogadható bérért dolgozni gazdagabb országokba. Vagyunk még sokan, akik jól emlékszünk azokra az időkre, amikor a kiváltságosok mellett a diktatúra titkosrendőrségével kínos kapcsolatot ápoló honfitársainknak adatott meg a világlátás.
Az is tény, hogy hozzánk is érkeznek olyan »bevándorlók«, köztük határon túli magyarok, akik úgy gondolják, hogy itt jobb életük lesz, mint szülőföldjükön, és akik nélkül ma már elég nehéz lenne az egészségügyi rendszerünket működtetni. Ha figyelembe vesszük azt is, hogy mennyi pénzt utalnak haza a külföldön dolgozó magyarok, aligha lehet azt állítani, hogy véglegesnek szánták kivándorlásukat.”