A brüsszeli migrációs és integrációs politika csődje nap mint nap életeket veszélyeztet
Magyarországon ilyen nem fordulhat elő.
Ha valaki úgy fogalmaz meg kritikát mással szemben, hogy azt semmilyen konkrétummal sem támasztja alá, akkor legkevésbé sem az európai értékek mentén cselekszik – közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára az MTI-vel, az európai ügyekért felelős német külügyi államminiszter nyilatkozatára reagálva.
Szijjártó Péter hozzátette: Michael Roth homályos általánosságokra utalgató megszólalását nehéz nem politikailag motiváltnak tekinteni. Szijjártó szerint „a demokráciát és az európai értékeket egészen biztosan nem tőlünk, közép-európai szabadságszerető népektől kell félteni – folytatta az államtitkár –, hiszen mi nagyon sokat harcoltunk és küzdöttünk azért, hogy demokráciában, az európai értékek szerint élhessük az életünket. Ezért pedig tisztelet illeti a közép-európai nemzeteket, köztük a magyart.” Michael Roth szociáldemokrata politikus egyébként nem a magyar népről, hanem a magyar kormányról beszélt az idézett interjúban. A magyar népnek kifejezetten köszönetet mondott a 25 évvel ezelőtti eseményekért.
Magyarország és Németország egymás stratégiai szövetségesei – hangsúlyozta Szijjártó Péter. „Ennek egyértelmű bizonyítéka a folyamatosan rekordokat döntő kereskedelmi forgalmunk, valamit az a mintegy hatezer, hazánkban működő német vállalat, amely 300 ezer magyar embernek ad munkát és 2010 óta hatmilliárd eurót fektetett be Magyarországon” – mondta. Ezek a tények önmagukban hiteltelenítik Michael Roth általánosságokra hivatkozó kritikáit – véli az államtitkár.
Michael Roth szociáldemokrata politikus a Der Tagesspiegel című liberális német lap online kiadásában, a Magyarország rossz irányban halad címmel közölt interjúban azt mondta: „kételkedem abban, hogy a jelenlegi magyar kormány annyira ragaszkodik az EU alapértékeihez, amennyire az okvetlenül szükséges lenne”. A német államminiszter az 1989-es határnyitásra utalva arról is szólt: „25 év után is minden okunk megvan arra, hogy köszönetet mondjunk a magyaroknak”, hiszen országuk „a szabadság kapuja volt az NDK sok polgárának”, és a magyarok hozzájárulása nélkül sokkal tovább tartott volna Németország egységének helyreállítása.