Parlamenti pofozkodás: így tette helyre Orbán Viktor Toroczkai Lászlót (VIDEÓ)
„Úgy döntöttünk, hogy Magyarország újra nagy és gazdag legyen. Ezt szolgálja a gazdaságpolitikánk” – húzta alá a miniszterelnök.
Az Index derítette ki, hogy Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter ügyvédként számos olyan cég bejegyzésében működött közre, amelyek rövid működés után tönkrementek. A DK és az Együtt-PM is a miniszter lemondását követeli.
Az Index úgy tudja, a 2000-es évek elején számos olyan céget jegyzett be Seszták Miklós akkori kisvárdai ügyvéd, amelyek rövid és átláthatatlan működés után tönkrementek. A cégek többnyire bt-k voltak, ukrán vagy orosz tagokkal, és általában ugyanazon három cím valamelyikére jegyezték be őket Kisvárdán – az egyikben működött korábban a Fidesz helyi irodája. A nemzeti fejlesztési miniszter az Index érdeklődésére az ügyvédi titoktartásra hivatkozva nem nyilatkozott az ügyről.
Az üggyel kapcsolatban több ellenzéki párt is a miniszter lemondását követeli. Az Együtt-PM szerint a miniszter erkölcstelen és hiteltelen, ráadásul egy olyan tárcát vezet, amely ezermilliárdos nagyságrendű uniós források elosztásáért felel. Szelényi Zsuzsanna felszólította a minisztert, hogy számoljon el a cégek vagyonával, saját érintettségével és felhívta Polt Péter legfőbb ügyészt, hogy haladéktalanul vizsgálja ki ezeket az ügyeket. Szelényi Zsuzsanna kérdésre válaszolva tagadta, hogy Bajnai Gordon, az Együtt-PM korábbi vezetője, volt kormányfő korábban offshore céget vezetett, tulajdonolt vagy képviselt volna.
A DK-s Gréczy Zsolt felszólította Seszták Miklóst, „hogy mint kamuminiszter, azonnal távozzon a kormányból!” – jelentette ki Gréczy Zsolt. Hozzátette, még akkor is ezt követelik, ha nyilvánvaló, hogy az Orbán-kormány „maffiaszerű működésének” egyik törvényszerű velejárója, hogy „ilyen alakok, akik gazemberség gyanújába keveredhetnek, miniszteri posztot kaphatnak”.
Gréczy Zsolt közölte: Seszták Miklósnak a 2013-as vagyonnyilatkozata alapján öt lakása és 170 millió forintos megtakarítása van. A DK él azzal a gyanúperrel, hogy „akár összefüggés is lehet a cégalapítási láz és a vagyonosodás között” – fogalmazott. Mint mondta, a DK kíváncsi arra, hogy mennyi közpénz veszett el a cégek alapítása, illetve megszüntetése kapcsán. Az Orbán-rezsim álljon elő a pontos adatokkal, az adóhatóság mutassa meg, hogy mennyi pénz veszett el! – szólított fel.