„Európa-pártiak vagyunk, de nem egy szakállas nőben látjuk Európát és Európa jövőjét” - jellemezte pártja Európa-politikáját, szintén utalva az Eurovíziós Dalfesztiválon aratott osztrák győzelemre. Hozzátette, „mi a nemzetek Európájában hiszünk, ahol a nemzetállamok megvédhetik szuverenitásukat”. Vona Gábor tiszteletet, igazságot, szuverenitást és megélhetést követelt a magyaroknak.
Rétvári Bence úgy reagált: a magyaroknak járó tisztelet körébe nyilván Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnöke is beletartozik, akit múlt kedden leköpdöstek a Kossuth Lajos téren, egy tüntetésen, ám a Jobbik európai parlamenti (EP-) választási listavezetője, Morvai Krisztina azóta sem ítélte el Gaudi-Nagy Tamást – a Jobbik-frakció volt tagját –, aki „a tiszteletlenség határain is túlment”, amikor hisztériát keltett Pásztor István ellen a Parlament előtt.
Rogán: Az ellenzék ugyanazt a stílust folytatja